Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Seminár Dorothe Trassl v Bratislave

01. 05. 2022 @ 15:00 - 19:00

Seminár Dorothe Trassl v Bratislave

seminár sa už konal

● Nedeľa 1. 5. 2022 
● od 15 – 19 hod.
● Brighter Life center, Hurbanovo nám. 5, Bratislava

Jedinečný 4 hodinový zážitkový seminár – Ako transformovať stres a traumy a žiť slobodne s úžasnou Dorothe vám ukáže prečo je dôležité vedieť regulovať nervový systém. Ten pôsobí na uvoľňovanie stresu a traumatických zážitkov, vďaka čomu vieme získať späť svoju silu.

Kto je Dorothe Trassl

Ako psychologička a učiteľka jogy Dorothe spája to najlepšie z oboch svetov do svojej práce ako E-motion Coach, Holistický terapeut a učiteľ trauma jógy.

Jej vášňou bolo pomáhať nielen jej klientom na ceste k slobode a seba liečeniu, ale tiež posilňovať jednotlivcov aby mohli byť lídrami, ktorí prinesú zmenu do svojich komunít.

/ viac info

Čo na seminári zažijete

Všetci sme zažili silné emócie: hnev, strach, smútok a stres, to ale neznamená že tieto emócie musia byť traumatické, ani v nás nemusia nutne vyvolávať depresiu alebo úzkosťou.

Čo sa ale deje v momente keď sme ponechaní týmto emóciám napospas sami, dlhodobo alebo vo veľmi vysokej intenzite, keď sme v šoku, alebo keď sme malými bezbrannými deťmi, je veľmi možné a bežné, že si vyvinieme stratégie a taktiky ako sa s takýmito situáciami a emóciami vysporiadať ale v režime, sebazáchovnom, v režime prežitia.

Akoby sa naše telo a duša schovávali a fungovali len na základných nastaveniach len za účelom prežitia. Sme ľahko vznetlivý, bezmocný a naše reakcie nie sú ideálne.

Toto nastavenie prežitia máme vrodené, je prirodzenou súčasťou nášho nervového systému a slúži na naše prežitie. Ako ľudia máme tieto mechanizmy veľmi spoločné s ríšou zvierat.

Bohužiaľ ako ľudia sme zabudli ako žiť mimo tohto režimu prežitia ako vystúpiť z týchto situácii a žiť v radosti, naplnení, slobode – veľa z nás ostáva uviaznutých v režime prežívania, obrany, potláčania, popierania, projekcii, napätia, výbušnosti a úzkosti. Buď žijeme v príliš veľkom napätí a strese alebo fungujeme v režime otupenia a bezmocnosti.

Ak toto s vami rezonuje, ak sa chcete naučiť ako ovládať svoj nervový systém aby ste mohli získať viac sily a pokoja, ako prejsť z pozície obrany do žitia v radosti, otvorenosti, šťastia, naplnenosti, kreativity, objavovania a napojenia na život, ľudí – tak toto je seminár pre vás!

Prestaňte prežívať, začnite žiť!

Príbeh Dorothe

Dorothe žila spolu s manželom a ich troma deťmi v Južnej Afrike, kde pracovala ako terapeutka a poradkyňa pre charitatívnu organizáciu. Tu sa dennodenne stretala s beznádejnými situáciami a srdcervúcimi traumami. Práve pri tejto práci našla množstvo techník, ktoré jej pomohli zmierniť bolesť a uzdraviť dušu a telo ľudí s ktorými pracovala, keďže klasické prístupy západného sveta na situácie ktorým bola vystavovaná nestačili.

Dorothe sa od návratu do Nemecka v roku 2007, venuje svojej súkromnej praxi, kde ako kouč a terapeut vedie workshopy a pobyty v Nemecku aj mimo neho.

Svoje odborné znalosti v oblasti emocionálneho uvoľnenia, terapie liečenia tráum, regulácie nervového systému, trasenia a jogy spojila do unikátnej a holistickej liečebnej modality nazývanej E-motion (energia v pohybe).

Benefity seminára

● Priblížime vám fungovania vášho nervového systému. Čo je veľmi jednoduché a zároveň to prináša veľa AHA momentov, prečo v niektorých situáciách konáme ako konáme, prečo ľudia okolo nás reagujú ako reagujú (aj naši muži, ženy, deti majú nervový systém, ktorý tiež nejako funguje – a ktorý je možno systémom, ktorý v nás otvára napätie, hnev, zúfalstvo).

● Naučíte sa veľmi funkčné a prekvapivo jednoduché nástroje na reguláciu svojho systému (a ostatných)  – od nebezpečenstva a režimu prežitia do režimu napojenia a tvorivosti.

● Nájdete spôsoby, ako sa zdravo vysporiadať so svojimi emóciami a reakciami – pocítite tým väčšiu silu a spojenie so sebou.

● Pocítite uvoľnenie, napojenie a oslobodenie – reštartujete svoje telo a myseľ.

kvet meditácia

Pre koho je seminár určený?

Pre každého, kto chce porozumieť tomu prečo sa v niektorých situáciách správa ako sa správa.
Seminár je pre ľudí, ktorý chcú rozumieť svojmu nervovému systému a chcú vedieť ako s ním môžu pracovať, aby v živote neboli ovládaný emóciami, ale aby vedeli ako s nimi nakladať.

Čo si z neho odnesiete

● Praktické nástroje, ktorými viete zasiahnuť v krízových situáciách.

● Porozumenie prečo sa niektoré veci vo vašom živote dejú inak ako by ste chceli.

● Úľavu na fyzickej úrovni, ktorá má dopad aj na psychickú pohodu.

Ako bude seminár prebiehať?

Seminár sa uskutoční naživo 1. mája 2022 v Brighter Life Center, Hurbanovo námestie 5, Bratislava. Prebiehať bude v čase od 15,00 do 19,00.

Čo si potrebujem doniesť?

Na seminár príďte v pohodlnom oblečení, môžete si zobrať karimatku, meditačný vankúš, deku.

Potrebujem si na seminár vstupenku vytlačiť?

Na seminári sa môžete preukázať vstupenkou v tlačenej forme, alebo elektronickej forme v mobile. Uprednostňujeme v rámci ochrany životného prostredia formu elektronickú, ale je to samozrejme na vás.

Podrobnosti

Dátum:
01. 05. 2022
Čas:
15:00 - 19:00

Organizátor

UBŽ
Email:
info@umeniebytzenou.sk
View Organizátor Website

Miesto konania

Brighter Life Center
Hurbanovo námeste 5
Bratislava,Slovenská republika
+ Google Map