Martin Lajprík

Biodanza – posilňujúci zážitok radosti, uvoľnenia a ženskej spolupatričnosti

Máte chuť pretancovať svoj život a vytvárať lepší svet pre seba a ostatných? Túžite po novom začiatku? Príďte si vyskúšať, ako správna kombinácia hudby, pohybu a tanca vytvára zážitok, ktorý blahodarne pôsobí na nervovú sústavu. Pozývam vás do prostredia, kde vládne láskavosť a starostlivosť o život je prvoradá.

Takmer každý chce žiť v harmónii, láske a radosti. Nie vždy sa nám to však podarí. Aj keď sa o to snažíme a želáme si to z celého srdca, niekedy sa nám to postaví do cesty. Vyvíjame na seba tlak, snažíme sa to „vyriešiť“ a chodíme dookola. Pritom zabúdame na to dôležité – na spojenie so ŽIVOTOM. Na jeho silu a krehkosť. Neprikladáme hodnotu spojeniu so sebou samými, nevenujeme si čas pre seba a zabúdame aj na to, aké dôležité je pre nás láskyplné spojenie s druhými.

Vzhľadom na to, čo sa okolo nás v posledných rokoch deje, sa nemožno čudovať, že sme viac vystresovaní a ťažšie nachádzame cestu k sebe a k iným ľuďom.

Existuje však spôsob, ako vystúpiť zo začarovaného kruhu a nájsť v živote hlbšiu spokojnosť. Táto cesta vedie cez zážitok, ktorý sa hlboko zapíše do nášho tela a postupne zmení našu realitu. Zažite stretnutie s ostatnými v priestore, kde každý môže byť sám sebou a zároveň byť prijatý a podporovaný ostatnými.

Príďte znovu prebudiť zabudnutú radosť a chuť do života.

Príďte obnoviť dôveru v ľudské spoločenstvo a život ako taký.

Príďte na vlastnej koži okúsiť silu ženskej podpory a spolupatričnosti.

O Biodanze:

Biodanza© je holistický systém ľudskej integrácie, ktorý vznikol v 60. rokoch 20. storočia v Latinskej Amerike a rozšíril sa po celom svete. Jeho tvorcom je profesor Rolando Toro Araneda, ktorý bol za Biodanzu nominovaný na Nobelovu cenu mieru. Biodanza spája hudbu, pohyb, emócie a skupinovú dynamiku do silnej zmesi, ktorá rozvíja náš potenciál a prináša do našich životov viac radosti a lásky. Do popredia kladie život a medziľudské vzťahy, učí nás vrátiť sa k sebe samým, obnoviť prirodzené inštinkty a pestovať život. Učitelia Biodanza prechádzajú rozsiahlym trojročným školením, pričom za celým systémom stojí veľmi komplexný teoretický model. Biodanza spája poznatky z biológie, psychológie, antropológie, kozmológie a poézie života.

Aneta Končulová

Aneta je učiteľka a zakladateľka systému Biodanza v Českej republike a jej vášňou je tanec životom. Aneta praktizuje Biodanzu od roku 2008, po absolvovaní trojročného facilitátorského tréningu v Anglicku a neskôr didaktického tréningu v Taliansku a Portugalsku. Baví ju odhaľovať ľudský potenciál, znovuobjavovať naše prirodzené spojenie so sebou samým a ostatnými a nachádzať spôsoby, ako byť jednoducho šťastný a spokojný v každodennom živote. Anetine kurzy a workshopy odrážajú jej vášeň pre život, oheň a inšpiratívnu energiu, ako aj obrovskú láskavosť a empatiu. V roku 2019 spoluzaložila prvú českú školu Biodanza (www.biodanzaskola.cz) , ktorá ponúka komplexné školenia pre budúcich lektorov Biodanzy. Pravidelne organizuje letný festival Biodanza (www.biodanzafestival.cz) a vedie týždenné kurzy Biodanzy na Berounsku, kde žije s manželom Petrom a dvoma synmi – Tobíkom a Matějom. Viac informácií na www.biodanza.cz