Blanka Lichtnerová

Ako nájsť a nestratiť samú seba v nárokoch každodenných povinností?

Sme denne v rôznych roliach. Mama, dcéra, manželka/partnerka, pracovníčka, kolegyňa, nadriadená, umelkyňa, milenka, upratovačka, finančná manažérka, kuchárka, športovkyňa…

 

Deň by mohol mať aj 42 hodín a nestačilo by to. Niekedy (často) nie je ani dosť času na spánok.

Ako sa to dá všetko zvládnuť? A kde zostal čas a priestor pre mňa samú?


V
kolobehu dňa je náročné zladiť každodenný nával povinností so svojim osobným rozvojom. Je hŕba kurzov a workshopov, kroré sľubujú (a často aj dodajú) krásne chvíle v pokoji a meditácii – a potom sa vrátime do svojho bežného života.

Čo ak ten najbohatší priestor pre rozvoj a otváranie svojho vnímania vzniká práve v tých bežných momentoch každodenného života? Tých, ktoré prehliadame, alebo nás dokonca vyvádzajú z našej komfortnej zóny, obťažujú nás a sú nám nepríjemné.

Čo ak sú to práve tie miesta, ktoré k nám prichádzajú, aby sme cez ne mohli zaostriť náš pohľad a rásť? Aby sme sa naučili vnímať plnosť seba a hĺbku života.

A hlavne…

Čo ak sú tu nástroje, ktoré nám nemusia zabrať viac ako 5-10 minút denne a nestoja nás už nič, iba ochotu na sebe pracovať?


Hovorí sa, že naberať sa dá iba z plnej misy. Pre ženy to platí obzvlášť. To čo tvoríme, čo dávame svetu okolo, by malo byť z nášho vlastného nadbytku: síl, lásky, pozornosti. Ak nájdeme spôsob, ako si vytvoriť spojenie so sebou, zacítime tak aj prísun energie, ktorá nás začne napĺňať a vyživovať. Aby to, čo dávam, bolo naozaj darované a trvalo udržateľné.

Pridajte sa k nám a vypočujte si prednášku, ktorá môže zmeniť aj váš pohľad na život.

/ viac info