Martin Lajprík

Mýty o sebapoznaní

Žijeme dobu, ktorá je obrovským potenciálom pre náš rast a sebapoznanie. Existuje nespočetné množstvo smerov, techník a nástrojov, ktoré sú krásne nápomocné na našej ceste k sebe. Ako sa v tom celom ale vyznať, ako sa nestratiť v tých rôznych teóriách, poučkách, vzorcoch, ktoré sa k nám dostávajú, a čo viac – ako nemať pocit, že ak ich nenapĺňame, zlyhávame, nie sme vhodné pre „novú Zem“?

Táto prednáška bude o tom, ako sme si vytvorili často dosť podmienené prístupy k nášmu vývinu – často počúvame, že žena musí byť iba jemná, že matka musí mať 100 % pre svoje dieťa, že ak máme strach a zranenia „ešte nie sme tam“, že ak cítime aj negatívne emócie, nie sme dosť dobrí a dosť silno nesvietime, že ak jeme, či nejeme mäso, máme nízku vibráciu (to isté platí aj to tom, ak jeme, či nejeme iba rastlinnú stravu), že ak „už sme tam“, musíme mať všetky vzťahy iba harmonické a na nikoho nemôžeme ani prisilno žmurknúť, aby to nebolo posúdené, že sme vyšli zo svojho stredu. Dostali sme sa do stavu, že miesto toho, aby sme sa videli v skutočnosti celistvé, snažíme sa byť duchovné a spirituálne. A potom príde život, a prefacká nás. Lebo život nemá rád hry na niečo. Má rád holú autenticitu a pravdu každej jednej z nás. Takže sa spoločne pokúsime vrátiť k sebe, vzdať sa ilúzií osvietenia a guruovských predstáv o „duchovných bytostiach“ a začneme znovu žiť naplno seba.

Témy, ktorých sa počas prednášok dotkneme:

  • Ego
  • Ženská a mužská energia
  • Partnerské a priateľské vzťahy
  • Tvorenie
  • Telo
  • Materstvo

Mirka Gorgosz

Je sprievodkyňa žien na ceste k sebe. Pred takmer desiatimi rokmi založila projekt Duša ženy, ktorý vytvára priestor pre semináre, konzultácie a dnes už aj tvorbu harmonizačných sviečok a šperkov, ktoré tvoria spolu s manželom Vlasťom. Užívajú si dni so synčekom Vlastíkom a tvoria život, ktorý je ich snom a projektom zároveň.

www.predusuzeny.sk