prednášajúci umenie byť ženou

Mirka Uhnak: Ako nemať strach z technológií

„Uvedomujem si, že v dnešnej dobe potrebujem vedieť používať počítač a rozumieť technológiám. Nie som však technický typ, neviem, či by ma to bavilo robiť a či svetu technológií dokážem porozumieť.“ Toto sú najčastejšie obavy generácie žien, ktorá nevyrastala s mobilom a počítačom v ruke. Dať šancu technológiám pritom znamená dať šancu aj sebe – na vyššie sebavedomie, naplňujúcu prácu aj lepší plat.

V posledných rokoch ženský hlas vo svete technológií naberá na sile a to aj vďaka príbehom absolventiek vzdelávacej akadémie Mini Tech MBA. Mnohé z týchto príbehov začínali neistotou, ktorá sa vďaka obsahu šitému na mieru ženskému publiku postupne menila na nadšenie a sebadôveru. Mini Tech MBA je viac než len IT vzdelávanie; je to bezpečné miesto pre tvoje otázky a podporujúca ženská komunita. Počas prednášky Ako nemať strach z technológií sa dozvieš, v čom je tento vzdelávací zážitok výnimočný a ako môže zmeniť aj tvoj pohľad na informačné technológie.

Mirka Uhnak je podnikateľka s vášňou pre vzdelávanie a technológie. Stojí na čele Mini Tech MBA, ktorý prináša IT vzdelávacie programy určené špeciálne ženám. Cez programy motivuje ženy objavovať krásy IT sveta, vyzdvihuje ženské vzory a usiluje o väčšie zapojenie žien do technologického diania. Žije s rodinou v Bratislave, miluje šport, nikdy nekončiace rozhovory a živú hudbu.