prednášajúci umenie byť ženou

Jana Dukátová / Gabriela Mihalčínová Marcinková: Bez disciplíny to nejde

Diskusia s Jankou a Gabikou, ktorú vám prináša náš generálny mediálny partner magazín RELAX, moderovaná Martinom Nikodýmom. 

Jana Dukátová je slovenská olympionička a reprezentantka vo vodnom slalome, kým Gabriela Mihalčínová Marcinková je obľúbená slovenská herečka. Naše dve zdanlivo nespojiteľné speakerky spájajú tri slová: disciplína, beh a RELAX.

Bez pevnej vôle a nadšenia by to zrejme v ich prípade nešlo. Počas diskusie sa budeme rozprávať o tom, koľko disciplíny je tak akurát, či dokáže byť na škodu a ako vyzerá jej extrém – v oblasti športu aj herectva. A je možné si popri kariére, ktorej dedikujete celý svoj život, zachovať zdravú dušu a myseľ? Hostky nám tiež prezradia, ako sa vysporiadať s tlakom verejnosti a seba samej na svoj výkon. A ak sa dlhšie odvažujete začať behať, možno vás rozhovor dvoch vášnivých bežkýň presvedčí obuť si tenisky a vybehnúť do ulíc.
Jana s Gabrielou sú tvárami zimného a jarného vydania magazínu RELAX, ktoré si budete môcť prelistovať aj priamo počas konferencie.

BIO:
Gabriela Mihalčínová Marcinková (36) je slovenská divadelná, televízna a filmová herečka. Počas svojej hereckej kariéry účinkovala vo viacerých zahraničných filmoch, počas posledných rokov je však verná česko-slovenskej tvorbe. Účinkovala vo filmoch, ako Šťastný nový rok (2019), Sviňa (2020), Matky (2021), či Šťastný nový rok 2 (2021). Stvárnila tiež hlavnú ženskú úlohu v televíznom seriáli Pán profesor. Okrem toho je súčasťou nezávislého divadelného zoskupenia v Prešove s názvom Slzy Janka Borodáča. Gabriela je vydatá za hudobníka Martina Mihalčina a spolu majú dve deti.

Jana Dukátová (40) je bývalá profesionálna kajakárka, ktorá pre Slovensko vyhrala množstvo cenných kovov. Našu krajinu reprezentovala dvakrát na Letných olympijských hrách, pričom v Rio de Janeiro (2016) sa umiestnila na štvrtom mieste. Okrem toho je dvojnásobnou majsterkou sveta, Majsterkou Európy a viacnásobnou víťazkou seriálu Svetového pohára vo vodnom slalome. V roku 2021 oznámila oficiálne ukončenie kariéry a teraz sa venuje športovému poradenstvu, masážam a kinezioterapii. Miluje beh a bežky, aj preto sa stala ambasádorkou obľúbeného behu Wings for Life.