prednášajúci umenie byť ženou

Janette Šimková: Kde nosíte nahromadené roky – na tvári, na tele, na duši, v mysli? 

Byť so sebou spokojné znamená oveľa viac, než len príjemný fyzický pocit – je to postoj a prístup k životu, ktorý vedie k motivácii a novým možnostiam. 
Keď si veríme, sme šťastné a nepotrebujeme na to nijaký dôvod. Sme pripravené na to, aby sme boli milované a chválené a neobávame sa toho, že keby nás niekto skutočne spoznal, nemal by nás rád. S ľahkosťou sa zasmejeme samým sebe, vnímame a napĺňame svoje potreby a nesieme zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Sme samé sebou, bez masiek a hrania rolí a je nám tak dobre.
 Čo však robiť počas tých období našich životov, kedy nám je ťažko a emočné nepohodlie nás nepúšťa bližšie k sebe?
Ako, kde, s kým hľadať šťastie, keď vieme, že život je dlhý a času málo?

Janette Šimková

Priekopníčka life koučingu na Slovensku s privátnou praxou od roku 2008 a troma tisíckami odkoučovaných hodín. Za jej bohaté skúsenosti a vynikajúce vedomosti v oblasti rozvoja a koučingu hovoria dosiahnuté úspechy, medzi ktoré patrí aj slovenské prvenstvo v získaní európskej individuálnej akreditácie na úrovni seniora v Európskej rade pre mentoring a koučovanie.

Je autorkou piatich sebarozvojových kníh, poslednou je Prvá pomoc pre dušu (Slovart 2023). Pravidelne píše autorské články a vyjadrenia k témam osobného rozvoja pre mnoho redakcií, napríklad aj pre Forbes.
Aktívne pôsobí v dobrovoľníckych študentských mentorských programoch.