Martin Lajprík

“To, že bol život? Tak dobre! Ešte raz!” alebo ako sa stať sama sebou

Pôjdeme na to inak. Aj keď o identite by sa dal viesť celkom slušný nielen hodinový monológ. Aby to bolo naozaj inak, budem k tomu potrebovať vás.
 
Kým sa stretneme – môžeš sa opísať jedným slovom? Slovom, ktoré obsiahne celú šírku a hĺbku Tvojej existencie?
 
Buď sama sebou, buď Ty, buď jedinečná. Počúvaš to často? A vieš čo s tým?
 
 
Každý aspekt toho ako žijeme, ako ľúbime, ako vychovávame je ovplyvnenÝ tým čo si o sebe myslíme a ako narábame s emóciami.
Čo je potrebné na to, aby sme videli sami seba, naše myšlienky, emócie, naše príbehy, ktoré nám pomáhajú prosperovať a fungovať v komplikovanom svete?
 
Potrebujeme si rozumieť, vrátiť sa k svojim hodnotám, vnútornému životu, počúvať intuíciu a to ako v osobnom živote tak aj pracovnom.
 
Pozrieme sa na to spoločne. A na to je potrebné vrátiť sa na začiatok.
K sebe.
 
 
O mne
Pracujem ako senior contract manažer v cestovnom ruchu a tiež pracujem ako transformačná a systemická koučka, členka SAKO a ICF.
Aktuálne som frekventantkou kognitivno behavioralnej koučing psychológie s certifikáciou ISCP.
Vo všetkom čo robím používam synergiu vedomosti z koučingového vzdelávania a praxe a skúsenosti z práce vo vyššom manažmente.
Spolupracovala som s celou plejádou ľudí a pomáhala im aby sa cítili lepšie vo svojej koži, aby porozumeli sami sebe, svojím emóciam a potrebám, aby sa osmelili a pustili sa do ďalšej etápy svojho života a kariéry.
Firmám boli moje vedomosti a skúsenosti užitočné na rozvoj biznisu a manažérom, podnikateľom a lídrom pomohli rozvinúť koučingový spôsob vedenia rozhovorov a koučingovú kultúru.
Najväčšiu vášeň mám pre prácu s ľuďmi, ktorí  hľadajú zmenu.
V živote, v spôsobe, akým pracujú alebo akým balansujú životné etapy. Žitie v rovnováhe je stav, v ktorom má človek čas a energiu na povinnosti aj potešenia. Baví ma zamilovanosť klienta do svojej cesty, cieľa či procesu.
Som zakladateľkou platformy Lemon coaching, ktorá združuje viac ako 100 certifikovaných koučov a vznikla ako reakcia na potrebu pomáhať ľudom počas pandémie.
 
S Petrom Podlesným vedieme platformu Ne.obyčajná a prostredníctvom live streamov a rozhovorov podporujeme, motivujeme a povzbudzujeme ženy aby nadobudli poznanie o svojej výnimočnosti a význame. Spoločne organizujeme workshopy REALna. Tiež som spoluzakladateľkou Konferencie Mužom, ktorá má ambíciu nadchnúť mužov, vytvoriť priestor na nové uvedomenia a dať im do rúk nástroje na zmenu.
S rešpektom aj vášňou píšem pre Madam Eva v témach duševného zdravia a sebarozvoja.
Som mamou 4 deti a spoločne s Martinom sa snažíme žiť plný a radostný život. Nie vždy sa to darí, ale má zmysel sa o zo snažiť.
Som idealistka, ktorá sa snaží robiť svet okolo seba lepšim 😉